Pages

19 Kasım 2013 Salı

Tırnaklara bakımTırnaklara bakım
Tırnaklarınızın bakımı çok önemlidir çünkü insanlar birbirlerinin ellerine tahmin ettiğinizden daha fazla bakarlar.
Uzun uzadıya manikür yapacak durumunuz yok ama iyi görünen tırnaklara çok acele ihtiyacınız varsa, size birkaç basit çözüm önerebiliriz.
Tırnak eti bakım kaleminiziher zaman masanızın üstünde bulundurun çünkü can kurtarıcıdır. Manikür yaptıramasanız bile, tırnak eti bakım kalemi kısa sürede tırnak etlerinizi yumuşatmaya ve kötü görüntüsünü yok etmeye yardımcı olur.
Yumuşayan tırnak etlerinizi varsa aparatıyla, yoksa tırnağınızın ucuyla geriye doğru itin. Sanki manikür yapılmış gibi duracaktır.
Oje seçiminin de bu noktada çok önemli olduğunu unutmayın. Yoğunluğu iyi ayarlanmış, sürüldüğünde tırnak üzerinde rahatça yayılan ve kötü izler bırakmayan ojeler seçmelisiniz.
Bu yıl renk renk ojelerin moda olduğunu göz önünde bulundurursak, koyu renk bir oje seçmeniz, tırnaklarınızdaki diğer kötü görüntüleri kapatmanıza yardımcı olacaktır.
Koyu renk ojenin sürmesi güzeldir ama çıkartırken bütün pamuğun değdiği her alanda iz bırakır. Bunu engellemenin yolu ise, koyu renk oje sürecekseniz, öncesinde tırnak üstüne bir kat parlatıcı cila sürmenizdir. Bu sayede ojeyi çıkarırken hem tırnaklarınız yıpranmaz, hem çok uğraşmak zorunda kalmazsınız.
Tırnak kalemiyle yumuşattığınız etlerinizi geriye doğru ittiğinizde, tırnaklarınızda geniş bir alan açılmış olur. Tırnaklarınıza ilk katta parlatıcı sürün, ardından sevdiğiniz renk koyu ojelerden birini sürün.
Çabuk kuruması için fön makinenizin soğuk üfleyen tarafını çalıştırır ve birkaç dakikada hazırsınız. Artık buluştuğunuzda karşınızdakinden ellerinizi saklamadan rahat oturabilirsiniz.
Son anda manikür derdine düşmek istemiyorsanız, tırnak etlerinizin bakımını ihmal etmeyin! Tırnak eti bakım kreminizi hep yakınınızda tutun ve düzenli olarak uygulayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)