Pages

21 Kasım 2013 Perşembe

Ten rengine göre kıyafet seçimiTen rengine göre kıyafet seçimi

Ten rengine göre kıyafet renkleri seçimi yapmak, doğal güzelliğinizi ortaya çıkarır; renklerin gücünden faydalanın!

Size yakışan en doğru rengi bulmak için; renk denemesi yaptığınız kıyafeti giyip ayna karşına geçip, kendinizi inceleyin. Gözlerinizin rengi ortaya çıkıyorsa; yüzünüz aydınlanıyorsa; doğru rengi seçtiğinizden emin olabilirsiniz.
Ten rengine göre denemeler yapmak için elinizde doğruya yakın renklerde kıyafetler olmalıdır. Renk seçiminin temel kurallarını bilerek alışveriş yapmakta fayda vardır.

Açık tenlilere göre kıyafet renkleri

Ten renginiz açık, saçlarınız koyu tonlardaysa; pembe, siyah, kırmızı, mor, gri, krem ve yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz.

Kumral tenlilere göre kıyafet renkleri

Ten renginiz ve saçlarınız açık tonlardaysa; krem, lacivert, hardal, gri, mavi, yeşil, bordo, mor ve kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Esmer tenlilere göre kıyafet renkleri

Ten renginiz ve saçlarınız koyu tonlardaysa; krem, pudra pembesi, bej, fildişi, bebe mavisi, açık yeşil ve mavi tonları, açık kırmızı tonları gibi pastel ve yumuşak renkleri tercih edebilirsiniz.
Ten renginiz koyu, saçlarınız açık tonlardaysa; kırmızı, lacivert, beyaz, krem, turuncu, koyu yeşil ve mavi tonları, toprak tonları, hardal, koyu kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz.

1 yorum:

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)