Pages

18 Kasım 2013 Pazartesi

Pürüzsüz cildin sırrı!Pürüzsüz cildin sırrı!
Cildinizdeki renk farklılıklarını ortadan kaldırmak, sivilce izlerini gizlemek, makyajınızın gün boyu taze ve kalıcı olmasını sağlamak için tek bir makyaj malzemesine ihtiyacınız var: Pudra!
Kullanım kolaylığı ve sunduğu faydalarla vazgeçilmez makyaj ürünleri arasında bulunan pudra; cildinizin türüne ve renk tonuna uygun seçildiğinde, harikalar yaratmanızı sağlar! 
Size en uygun pudrayı bulmak için en önemli kriteriniz cilt türünüzdür. Yağlı cilde sahipseniz; toz pudraları, kuru cilde sahipseniz; krem formdaki pudraları tercih etmelisiniz. Eğer, cildinizin kuru olmasına rağmen yeni bir toz pudra almışsanız; ciltte topak topak görünümü engellemek için pudra sürmeden önce cildinize nemlendirici uygulayın, cildin içine çekmesini bekleyin.
Cildinizepudrasürerken ilkeniz; “ne kadar az, o kadar iyi” olmalıdır! Kalın bir tabaka halinde uygulanan pudra; yüzünüzde doğal olmayan bir görüntü yaratır. En ideal pudrakullanım şekli; pudrayı az miktarda, cildin her bölgesine ve ince bir kat şeklinde uygulayın. Eğer toz pudrakullanıyorsanız; cildinizde kalan pudratozlarının ve pürüzlerinin üzerinden,bir allık fırçası yardımıyla hafifçe geçerek pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Cildinizde parlak bir görüntü yaratmak istiyorsanız; bronz pudralar kullanabilirsiniz. Şeftali tonlarındaki pudralar, her cilt rengine uyum sağlar ancak garantili seçim yapmak istiyorsanız; bileğinizin iç kısmına az miktardapudrasürün ve cildinizden bir ton açık ya da bir ton koyu olanı tercih edin.
Pudrayı, fırçayla cildinize uyguluyorsanız; fırça kıllarının sık, uzun ve yumuşak olmasına dikkat edin.
Mükemmel ipucu!
Pudraya az miktarda fondöten karıştırmanız gözaltı torbalarınızı ya da morluklarınızı gizlemenize yardımcı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)