Pages

20 Kasım 2013 Çarşamba

Maskara nasıl seçilir? Nasıl uygulanır?


Maskara nasıl seçilir? Nasıl uygulanır?
Kirpikleriniz zamanla ve kendinize nasıl baktığınıza bağlı olarak azalır. Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesi azalır. Saç ve kirpik gibi kıl hücreleri kendini tazeleyemez hale gelir.
Bu etkiyi azaltmanın yolu, doğru ürünler kullanmaktan geçer. Maskaranızı doğru seçerek, kirpiklerinizin uzun yıllar hacmini ve varlığını korumasını sağlayabilirsiniz.
İyi bir maskara aslında maskaranın ucu ve kıl yapısına bağlıdır. Maskaranın kıl yapısı, tüm kirpiklere eşit oranda şekil verir, kaldırır ve hacimli görünmesini sağlarsa, başarılıdır.
Dramatik bakışlar yaratmanın en kolay yollarından biri maskara kullanmaktır. Maskara kirpikleri sadece boyamamalı, daha uzun ve kıvrık görünmelerini de sağlamalıdır.
Doğru maskarayı bulmak, hayatınızdaki ideal eşi bulmak gibidir. Artık kirpiklerinizin görüntüsünü ona emanet edip, diğer detaylarla ilgilenmeye geçebilecek bir lükse sahip olmanızı sağlar.
Maskara uygulamadan önce kirpiğe kıvrım kazandıran aparatların kullanımı da birçok kadını cezp eder. Daha uzun, daha fark edilebilir kirpikler her kadının rüyasıdır. Bu aparatların kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken, kirpiklerin doğal görünmemesine neden olacak kadar sert bir açı değil daha hafif, doğal bir açının hedeflenmesidir.
Kirpik kıvırma aparatlarının yanlış kullanımı kirpiklerin çekilip kırılmasına neden olabilir. Eğer bu aparatı mutlaka kullanmanız gerekiyorsa, daima maskaradan önce uygulayın; yoksa kırık veya garip bir şekilde kıvrılmış kirpikleriniz olur.
En iyi kirpik kıvırma aparatları, kirpiği korumak için bir tarafı süngerli olanlardır. Unutmayın, hafif ve eşit bir baskıyla kirpiklerinizi aparata sıkıştırıp birkaç saniye sonra aparatı açmalısınız. Maskara uygularken alt kirpiklerinizden başlayın.
Maskarayı kirpiklerinize paralel tutarak kirpik diplerinden dışa doğru uygulayın. Bu tekniğin aynını üst kirpiklerde kirpik diplerinden yukarı doğru maskara sürerek uygulayın. Yanınızda veya çantanızda temiz bir rimel fırçası bulundurursanız rimel sürerken kirpiklerinizde oluşabilecek fazlalıkları kolayca temizleyebilir tel tel ayırabilirsiniz.
Rimel sürerken göz kapaklarınıza bulaştırdığınız oluyor mu? Tamamen kuruyuncaya kadar sabredin. Sonra bir pamuk veya süngerle hafifçe silin. Çok daha kolay çıktığını fark edeceksiniz. Ama mutlaka bulaşmış lekenin tümünün iyice çıkmasına dikkat edin. Maskara kalıntıları sizi özensiz ve kirli gösterebilir.
Loreal Paris’in ekstra hacim kazandıran ve serum içerikli maskaraları, kirpiklerinizin bakımında en iyi silahınız olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)