Pages

25 Kasım 2013 Pazartesi

Makyajsız güzel olmanın sırları


  
Makyajsız güzel görünmek mümkün müdür? Yeni makyaj trendlerinden biri olan çıplak makyaj, size istediğinizi verebilir! Çıplak makyaj denmesinin sebebi, duru bir ten, yani hiç makyaj yapmamış gibi makyaj yapmak… İlk başta karışık gelebilir, nasıl olur da makyaj yapıp makyaj yapmamış gibi dolacağız diyebilirsiniz. Hemen konuya açıklık getirelim.
Hızlı, kolay, doğal ve taze görünen çıplak makyajın özelliği teninizin kusursuz gözükmesi, elmacık kemiklerinizin ve kirpiklerinizin ön planda olması ile ortaya çıkıyor. Belirtmeden olmaz; kalın kaşlar bu senenin vazgeçilmezi… Kaşlarınız doğal olarak inceyse, kaş renginizden üç ton daha açık renk bir kalemle boyayarak kaşlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kalemler sayesinde, kaşlarınıza istediğiniz şekli de verebilirsiniz!
Çıplak makyaj için ihtiyacınız olan, teninize uygun bir fondöten, gözaltlarınızı aydınlatmak için ten renginizin iki ton açığı bir kapatıcı, şeftali tonlarında bir allık ve dudak renginizi kapatmayacak bir lipstick!
Ten renginize uygun bir fondöten bulmak kolay değil, biliyoruz. Ayrıca fondöten, tüm gün yüzünüzde kalacağı için kaliteli bir ürün tercih etmenizi tavsiye ederiz. Unutmayın, cildiniz her şeyden değerli.
Tabii boşuna çıplak makyaj demiyorlar; pembe veya şeftali tonlarındaki allığınızı fırça yardımıyla tam elmacık kemiklerinizin üzerinde gezdirerek doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kapatıcınızı gözaltınıza uygulamanın püf noktasını sizlerle paylaşalım. İki ya da üç kat kapatıcı kesinlikle sürmeyin, gözaltı çizgilerinizi belirginleştirmek istemezsiniz, değil mi?
Rimel seçimi de çıplak makyajın vazgeçilmezi. Buğulu gözlerle kışın soğuk havasını ısıtabilirsiniz. İşte bu kadar basit, çıplak oldunuz bile!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)