Pages

18 Kasım 2013 Pazartesi

Makyajda renk uyumuMakyajda renk uyumu
Cildinize ve cilt tonunuza en uygun makyaj tonlarını bulmak için cildinizi iyi tanımalısınız. Cildinizin tonunu tamamlayan renkler kullanmak, sizi daha genç ve güzel gösterecektir. Makyajda renk uyumu önerilerimizi okuyun, güzelliğinize güzellik katın!
Hangi cilt rengine sahip olursanız olun, cildinizde makyajı doğru göstermenin en iyi yolu; cilt renginize uygun olan fondöten ve kapatıcılarla makyaj öncesi bazı iyi kullanmaktır. Doğru tonda kapatıcılar ve cildinizi düzgün gösteren, lekeleri kaybeden ancak kalın olmayan bir fondötenle baz oluşturmak, üstüne uygulayacağınızmakyajın en iyi sonucu vermesini sağlar.
Açık tenliler
Eğer açık tenliyseniz allık ararken bronz, şeftali ve bakır tonlarını tercih edin. Açık renk fondöten, örneğin fildişi, cildinizi dengelemekte yardımcı olacaktır. Eğer lekeli bir cildiniz varsa sıcak şeftali, pembe ve tonlarını tercih edebilirsiniz.
Göz farı seçiminde kahverengi, haki ve toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Siyah göz farı ve kalemi kullanmaktan kaçının. Açık tenliler için kahverengi kalem ve rimel daha iyi sonuç verir.Şeftali ve pembe tonlarında rujlar iyi sonuç verecektir.
Buğday tenliler
Eğer orta tonlarda bir cildiniz varsa; yüzünüze parlaklık vermek için gül ve erik renklerini kullanabilirsiniz. Bej, kahverengi ve karamel gibi renkleri, altın ve gümüşle kombine edebilirsiniz. Kavun ve kayısı tonlarını ışıltılı bir gölge vermek için karıştırarak kullanabilirsiniz.
Sizin koyu mor ve canlı mavi kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Göz üzerinde kullanacağınız canlı bir mavi, gözünüzü şişmiş veya morarmış gibi gösterebilir. Koyu renk bir astar ile nötr renklerle kapatıcı kullanarak makyajınızı desteklemelisiniz. Canlı turuncu ve canlı pembe renkleri rujda deneyebilirsiniz.
Koyu tenliler
Eğer koyu bir cilt tonunuz varsa; ışıltılı ve parlak pembeyle vurgulama yapabilirsiniz. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için altın, gümüş, çikolata ve zümrüt yeşili, mor ve lacivert gibi renkleri kullanabilirsiniz. Kırmızı tabanlı gölgeler de iyi duracaktır.
Bronz ve dut renkli allık ile derin sıcak pembe, fuşya ve kayısı allık renklerini tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızda bal altın ışıltı, karanlık berry renkler, koyu kırmızı ve derin mürdüm tonları iyi uyum sağlayıcıdır. Ayrıca ateşli kırmızı ve kahverengi mercanları da deneyebilirsiniz.
İdeal makyaj tonlarını bulmak için bir kozmetik mağazasına uğrayabilirsiniz. Burada cildinizin doğru tonunu öğrenebilir, renk paletlerinden dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.
Eğer cildinizle uyumlu makyaj yapmak istiyorsanız, boş zamanlarınızda yüzünüzde makyaj denemeleri yaparak, bir zaman sonra kendinize en uygun olan stili belirlemiş olursunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)