Pages

20 Kasım 2013 Çarşamba

Makyajda 4 farklı stilMakyajda 4 farklı stil
Bu yaz stilinizi belirlediniz mi? İmajınızda nasıl değişiklikler düşünüyorsunuz? Saç renginiz, makyaj stiliniz, kıyafetleriniz nasıl olacak? Bu yaz kendinize uygun stili seçin diye size 4 farklı stil tasarladık.
Romantik cazibe
Doğal görünüş, cildinizi temizleyip bir dudak parlatıcısıyla sokağa fırlamak demek değildir. Aslında doğru olan tam tersidir. Nötr renklerde cazibeli bir görünüm yaratmak, belki de en zor makyaj stilidir.
Yapmanız gereken sadece kusursuz bir ten görüntüsü yaratmak ve yanaklarda hafif bir pembelik yakalamak! Kaliteli bir pudra edinin. Cildiniz sağlıklı görünmeli ancak parlamamalı. Göz kapaklarına ışık vermek için bir baz sürün ve üstüne doğal tonlarda bir far sürün. Göz şeklini düşük göstermemek için, farı gözkapağının içine doğru sürün. Gözaltında da farla gölge yapın. Dudakları kremsi ve mat yapıda bir farla renklendirin.
Hadi sahile
Yazın en sıcak günlerinden birinde Bodrum sahillerindesiniz. Bütün ünlüler orada ve herkes podyumda gibi renkli ve son moda haliyle. İşte öyle bir ortamda, son moda güneş gözlüklerinizin ardında, yüzünüzde görülecek neresi kalır sizce? Elbette dudaklarınız! O halde onarlı en çapıcı haliyle sergilemelisiniz.
Pek çok renk seçeneği arasından, teninize en uygun olanı seçmelisiniz. Eğer tercihiniz kırmızı tonlarıysa gün ışığında uygun tonu bulabilirsiniz. Ancak bu sezon ağır kırmızılardan uzak durun ve opak rujları tercih edin.
Klasik
Klasik bir topuz hiçbir zaman cazibesini yitirmez. Ancak doğru yüksekliği seçmek ustalık ister çünkü alçak veya yüksek oluşu farklı anlamlar taşır. Yüksek bir topuz asalet simgesidir. Alçak ise, romantizm ve elegandır. Resmi ortamlarda ise saçınızı tam ortadan topladığınızda kendinize dikkat ettiğiniz anlaşılır.
30 yaş civarındaysanız, topuzunuza siyah bir taç veya bant ekleyin. Saçınızı çok sıkı toplamayın, sanki yanlışlıkla yapmışsınız gibi gevşek dursun. Seksi bir hava katacaktır. Bu saç ve tarza en uygun makyaj, eyeliner ile vurgulanmış göz makyajı olacaktır. Dudaklarınızı renksiz bırakın veya yazın gözdesi ten rengi sürün.
Bohem
Bu tarzın şehir ve iş havasıyla uyum sağlayamayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşin sırrı doğru bir saç bandı seçmek. Böylece hem iş yerinde, hem sahilde uygun stili yakalamış olursunuz. Önemli olan ince bir kumaştan açık renkte, parlak bir bant veya eşarp seçmenizdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)