Pages

18 Kasım 2013 Pazartesi

Kış makyajı nasıl yapılır?


Kış makyajı nasıl yapılır?
Artık havalar soğudu ve cildinle ilgili bakım ve makyaj rutinini değiştirme zamanı geldi. Kışın yapacağınızmakyajın hem güzelliğinizi öne çıkarması açısından, hem kalıcılığını koruması açısından farklılıkları vardır. Peki,kış makyajı nasıl yapılır? İşte ipuçları!
Kışın öncelikle cildinize daha iyi ve dikkatli davranmalısınız. Bunun için zengin nemlendiriciler kullanmakla işe başlayın. Makyajdan yaklaşık 5 dakika önce nemlendiricinizi sürün ve cildinizin emmesini bekleyin. Son zamanlarda gözde olan renkli nemlendiricileri tercih ederseniz, makyaj tabanınızı daha güçlü hazırlamış olursunuz.
Ayrıca makyaj yapmayacak olsanız bile gündüz güneş koruma etkisi olan kremler sürün. Kışın da güneşin ışınları cildinize vurmaya devam ediyor, unutmayın! Bütün yıl boyunca kendinizi korumalısınız. Ardından uygun tonda bir fondöten ile cilt bazınızı tamamlayın. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, koruyucu bir bariyer nemlendirici kullanın.
Pek çok kozmetik firması sonbahar/kış sezonu için koleksiyonlarını sunmuştur ve mevsimin en gözde renklerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Koyu griler, erik, bordo, derin İspanyol kırmızılar ve koyu çikolata kahverengi kışın en sık kullanılan renkler arasındadır.
Kışın daha dramatik ve daha derin tonlar ile gölgeler yapabilirsiniz. Elbette renk seçiminde göz renginiz, cildinizin tonu gibi ayrıntılar da önem taşıyacaktır. Ayrıca makyajınızın ağır veya hafif olması da, nerede bulunacağınızla ilgilidir. Akşam bir yemeğe gidiyorsanız, daha koyu ve buğulu bir makyaj stili kullanabilirsiniz. Ancak işe giderken daha pratik ve gündelik makyaj yapmanız uygun olacaktır.
Yüzünü solgun ise, pastel renkler yerine soğuk ama çarpıcı tonlar kullanabilirsiniz. Açık pastel göz ve dudak makyajı yaz aylarında çok popülerdir ancak kışın biraz daha çarpıcı tonlara yönelebilirsiniz.
Kışın su geçirmez maskara kullanmanız daha iyi olacaktır. Yağmur, fırtına gibi dış etkenlerden etkilenmemiş olursunuz. Her zaman siyah rimel kullanmak zorunda değilsiniz; kahverengi, mavi veya yeşil deneyin.
Çatlak dudaklar kışın bir numaralı sorundur. Dudaklarınızı çok kuruduysa, ruj yerine birçok farklı renklerde mevcut olan renkli dudak kremlerini kullanın. Eğer daha dramatik bir kış görünüm istiyorsanız, nemlendirici üstüne pudrayla astar attıktan sonra koyu kırmızı veya zevkli bir kahverengi kullanabilirsiniz.
Allığınız kış makyajının en önemli unsuru olacaktır. Cildinize renk verecek ve bütün yüzünüzü aydınlatacaktır. Allık rengi tamamen sizin seçiminize kalmıştır. Soğuk bir makyaj için, pembe kullanabilirsiniz. Sıcak bir makyaj tonu için, şeftali, sıcak kum renkleri olabilir. Ancak bronz renkten kaçının, kışın pek hoş durmuyorlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)