Pages

23 Kasım 2013 Cumartesi

Etkileyici makyajın sırlarıEtkileyici makyajın sırları
Asillik ve zarafetin simgesi mürdüm, etkileyici makyaj için tercih edilebilecek en güzel renklerden biridir. Kıyafetinizdeki renklerle uyum sağlar, yüz hatlarınıza büyüleyici vurgu yapar.
Etkileyici mürdüm renklerinde makyajı uygulamaya başlamadan önce hangi bölgelerde yoğun olarak kullanacağınıza karar vermelisiniz. Gözler mi, dudaklar mı? Mürdüm, yoğun ve çarpıcı bir renk olduğu için gözlerde kullanılacaksa; dudaklarda hafif olmalıdır ya da tam tersi…
Dudaklarda mürdüm
İlk bakışta dudaklarınızın göze çarpmasını istiyorsanız; açık mürdüm tonlarında rujla harika görünebilirsiniz. Dilerseniz koyu ve mat bir ruj seçebilir, şeffaf dudak parlatıcısıyla birkaç küçük dokunuşta bulunarak ışıltı katabilirsiniz.

Loreal Paris Color Appeal Trio Pro 402 Addictive Plum
Gözlerde mürdüm
Göz makyajında gölgeleri seviyorsanız; kullanabileceğiniz en doğru renklerden biri mürdümdür çünkü açıklı koyulu renk seçenekleriyle istediğiniz gölge oyunlarını yapmanıza izin verir.
Göz kapaklarının tamamına mat renkli mürdüm rengi far sürün. Kaşlarınızın hemen altına ise parlak ve açık tonlarda mürdüm rengi far uygulayın. Gözlerinize yaklaşan alanda koyu mor tonlarda ince bir hat çekebilirsiniz.
Siyah ya da lacivert renkli rimelle göz makyajınızı tamamlayabilir ve etkileyici görünümü zenginleştirebilirsiniz.

Mürdüm makyajın tamamlayıcısı
Makyajın finalini pembeye yakın tonlarda allık yaparak hem renk bütünlüğü yakalayabilirsiniz hem de yüzünüze canlı ve enerjik biri ifade kazandırabilirsiniz. Esmerseniz; açık tonlarda pembeleri, sarışınsanız; koyu tonlarda pembeleri tercih edebilirsiniz.

Pratik makyaj bilgileri
Makyajınızın gece boyunca kalıcı olması ve pürüzsüz görünmesi için makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi temizleyin. Cilt türünüze uygun bir nemlendirici krem sürüp kremin cilt tarafından emilmesi için bekleyin.
Temiz, parlak ve beyaz dişlerle kendinize güvenerek gülümseyebilirsiniz ve etkileyicilik hanesine artı beş puan ekleyebilirsiniz. Makyaja başlamadan önce dişlerinizi, iki dakika boyunca fırçalayın. Nefesinizi tazelemek için nane özlü ağız suyuyla gargara yapın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)