Pages

19 Kasım 2013 Salı

5 Dakikada makyaj


5 Dakikada makyaj
Gece geç yattınız ve sabah uyanmakta zorlandınız. İşe geç kalıyorsunuz ama bu kötü görünmenize neden olamaz. Makyaj yapmaya vaktiniz yok mu? O zaman size 5 dakika makyajını tavsiye ediyoruz.
1- Cildiniz canlanacak
Cildiniz donuksa kayısı veya bej tonlarında bir makyaj altı sürün. Gözaltında morluklar, yüzünüzde sivilce veya kızarıklık varsa kapatıcı uygulayın.  Kapatıcınızın cilt renginizde bir-iki ton açık olmasına özen gösterin. Parmaklarınızla cildinize iyice yedirin. Daha sonra fondöteninizi sürün. Fondöten rengini seçerken de cildinizle aynı ton veya yarım ton koyu olmasına özen gösterin. Sürdüğünüz fondöteni, bronzlaştırıcı bir pudra ile tazeleyin. Özellikle elmacık kemiklerinizin altında daha görünür bir şekilde uygulama yapın. Burun ve çene bölgesine küçük dokunuşlarla renk verin.
2-Gözlere ifade verin
Üst gözkapağınızın tamamına göz farı sürün. Gözleriniz koyu renk ise ideal olan bej ve sedef tonlarıdır. Açık renk ise her renk rahatlıkla uygulanabilir. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil ise daha yumuşak bir ifade verir. Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerine kalem çekin. Pamuklu bir çubuk ile bu çizgiyi dağıtıp gölgelendirin. Kirpiklerinizi tarayıp iki kat rimel sürün. Ve parmağınıza aldığınız bir arpça dudak parlatıcısıyla kaşlarınızı düzeltin.
3-Dudaklar
Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çerçeveleyin. Fırça ile rujunuzu sürün. Alt dudağınızın ortasına bir miktar dudak parlatıcısı sürün. Böylece dudaklarınız daha dolgun görünür.
Aklınızda olsun: Makyajınızı her zaman temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulayın. Fondöten sürerken nemli sünger kullanın. Pudranızı ince bir tabaka halinde büyük bir fırçayla sürün. Makyaj renklerinin kıyafetlerinize uyum sağlamasına özen gösterin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)