Pages

18 Kasım 2013 Pazartesi

2013’ün En Sevilen Makyaj Trendleri

Kozmetik ürünler günlük hayatımızın vazgeçilmezi olmuş durumdadır ki makyaj tarihi milat öncesine dayanmaktadır. Asurlu ve Mısırlı insanların gözlerine sürme çekmeleri bunun en iyi kanıtlarındandır. Her şeyde olduğu gibi makyaj konusunda da her sene farklı yeni akımlar ortaya çıkmaktadır. Farkında olmadığımız güzellikleri ortaya çıkartabilmek için renklerin büyülü uyumundan yararlanmak, sahip olduğumuz estetiği vurgulamak için kullandığımız bir tekniktir makyaj. Bireylerin ruh halini düzeltmek, dış görünümünü düzeltmek için kullanılan ürünlerdir makyaj malzemeleri. Saç kesimi, yüz şekli gibi fiziki yapıya uygun olmakla birlikte makyaj yapan kişinin karakterini de tamamlamalıdır.
2013’ün En Sevilen Makyaj Trendleri


Her yıl beğeniler değişiyor, moda değişiyor. Sizler de takip edebildiğiniz kadar, modayı izliyorsunuz. Ancak elbette önemli olan bize yakışanı yapmak değil mi? 2013 yılında moda olan makyaj tekniklerini, mevsime uygun olarak seçip kullanabilirsiniz.
Kedigözü hep moda
Kedigözü makyajı her zaman moda olan makyaj trendleri arasındadır. Ancak bu yıl renklerde değişiklik oldu. Klasik olan siyah kedigözü makyajının yerini tek renkle aynı tekniği kullanmak aldı. Bu yıl en favori olan kedigözü rengi ise, mavi!
Kırmızılı kadın
Eskilerin bir bildiği olmalı! Kırmızı dudaklar, tüm zamanların en seksi makyaj tekniğidir. Ancak unutmayın, kırmızı ruj sürüyorsanız, göz makyajınız ve cilt tonunuzun hafif olması gerekir.
Mor ve mürdüm
Mor ve mürdüm tonlarında az kıyafetiniz olabilir ancak bu durum, mor ve mürdüm far kullanmayacağınız anlamına gelemez. Dışarıda geçirilecek bir gece için, en kolay uyum sağlayan göz farı tonudur. Küçük bir bronz kahveyle harmanlayarak kullanırsanız, bu yılın modasını yakalamış olursunuz. Bu kış ortalık mor ile yıkılacak.
Parlayan her şey
Altın, gümüş veya bronz hiç fark etmez, trend parıltı! Biraz cesaret edin ve parıltıları kullanın. Göz içinin bir köşesinde kullanabilirsiniz. Metalik göz farı artık eskidi, şimdi devir metalik ruj devri!
Dudaklarda uzak durmanız gerekenler
Mor bu kış her yerde karşımıza çıkacak ancak unutmayın sadece gözlerde mor var. Dudaklarda mor, patlıcan ve mürdüm tonlarından uzak durmanız gerekiyor. Kostüm balosuna gitmiyorsanız, mor kıyafetinize mor dudaklardan kesinlikle uzak durmalısınız.
Cesur ve güçlü kaşlar
Artık elinizde cımbızla kaşları toplama devri bitti. Kaşların kalın ve cesur duruşları geri dönüyor. Ancak hepsi başka yöne giden kaşlar istemiyorsanız, kaşlarınızın asiliğini kontrol altına almayı öğrenmelisiniz. Bunun için güzelce taranmış kaşlarınızı, renksiz rimelle sabitleyin.
Doğal makyaj
Minimalist makyaj da denilen bu akım, makyajda doğalı yakalamak felsefesi üzerine kuruludur. Kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, ağır makyaj yerine kusurları örterek hafif makyaj yapmayı öğrenmelisiniz. Doğal tonlarda astar atın. Elmacık kemikleri ortaya çıkarın. Maskara ve dudak parlatıcısı… İşte hepsi bu!
Tırnaklarda doğal tonlar
Bu yıl tırnaklar neredeyse ojesiz gibi görünecek. Doğal tonlara en yakın olanı sürün ve manikürsüz dolaşmayın. Ancak koyu ve renk renk tırnaklar bu kış ellerimizde olmayacak. Siz şimdiden sadeleşmeye başlayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı seviyorum beni burda yalnız bırakmayın :)